En İyi Karacabey Fastfood


En İyi Karacabey Fastfood

Fast food; (ya da ayaküstü yemek) kısa sürede hazırlanan ve seyyar satıcılarda, büfelerde ve restoranlarda hemen tüketmek veya paket yapılmak üzere satışa sunulan yiyecek. İngilizce fast food kavramı Türkçeye birebir “çabuk yemek” olarak çevrilir. TDK tarafından hazır yemek karşılığı önerilmiştir[1] ancak hazır yemek tabiri pek çok dilde kısmen pişirilmiş ve paketlenmiş, ısıtılarak yenmeye hazır yemek anlamına gelir. Hazır halde satışa sunulan ekmek arası döner, hamburger, patates kızartması, pizza gibi pek çok yiyecek fast food kabul edilir.

Yol üstlerindeki büfelerde ve seyyar arabalarda hazırlanıp satılabildiği gibi, bu tür yiyeceklerin satıldığı fast food restoranları da günümüzde çok sık rastlanan mekanlar haline gelmiştir. Fast food lokantalarının büyük çoğunluğunun evlere paketlenmiş yemek gönderme hizmeti de vardır.

Fast food ürünleri nedir?

Ülkemizde en çok tüketilen fast-food türü yiyecek içecekler arasında; tost, döner, lahmacun, pide, hamburger çeşitleri, soğuk sandviçler, kek, bisküviler, cipsler, pizza, kızarmış patates, kızarmış parça tavuk, kumpir, kokoreç, kolalı içecekler vb. yer almaktadır.

 

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir