En İyi Karacabey Medya


En İyi Karacabey Medya

Medya, Latincede ortam, araç anlamına gelen medium kelimesinin çoğulundan gelmiştir. İletişim başta olmak üzere, biyoloji gibi değişik alanlarda da kullanımları vardır.
“Medyum” terimi (“medya”nın tekil biçimi), “gazete, radyo veya televizyon gibi toplumdaki genel iletişim, bilgi veya eğlence araçlarından veya kanallarından biri” olarak tanımlanır. Kitle iletişiminde medya, bilgi veya verileri depolamak ve iletmek için kullanılan iletişim araçlardır.
Basım medyası (magazin), yayıncılık, haber medyası, fotoğraf, sinema, yayıncılık (radyo ve televizyon), dijital medya ve reklamcılık gibi kitle iletişim araçları endüstrisinin birleşmesiyle oluşan birikimi ifade eder. Pers İmparatorluğu ( Chapar Khaneh ve Angarium ) ve Roma İmparatorluğu da dahil olmak üzere posta gibi daha uzun mesafeli iletişim sistemlerini mümkün kılan erken yazı ve kağıdın gelişimi, erken medya araçları olarak yorumlanabilir.

Havuz medya ne demek?

Yandaş medya veya havuz medyası ifadeleri, Adalet ve Kalkınma Partisi hükûmetleri boyunca iktidar yanlısı haber yapan basın yayın kuruluşlarını nitelendirmek için kullanılmaya başlandı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir